Plan podróży – 5 pomysłów skąd czerpać inspiracje

 

Gdy do naszej podróży zostało jeszcze sporo czasu, to aby umilić sobie oczekiwanie możemy zając się czymś równie przyjemnym, a mianowicie planowaniem!

Co może nam pomóc w stworzeniu planu na niezapomniane wakacje?

1. Tematyczne strony i blogi podróżnicze

Najlepiej zacząć od przejrzenia tematycznych stron i blogów. Przeglądając różne plany zwiedzania, łatwo jest wybrać z każdego to co nas interesuje i połączyć w całość. Polecam stronę Travelmaniacy gdzie możemy znaleźć wiele planów podróży, forum Fly4Free ze zbiorem atrakcji oraz praktycznymi informacjami odnośnie większości krajów oraz stronę Travelbit która jest połączeniem jednego i drugiego.

2. Youtube

Powstaje coraz więcej vlogów, które często lepiej oddają klimat danego miejsca niż zdjęcia. Ciekawe kanały, z których można czerpać informacje to choćby vlog Krzysztofa Gonciarza czy Globstory.

3. Slajdowiska

Slajdowiska czyli spotkania, na których inni podróżnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i opowiadają o swoich wyprawach. W każdym większym mieście bez problemu znajdziemy takie cykliczne wydarzenia.  W Krakowie mogę polecić Klub Podróżników czyli spotkania odbywające się w Pubie pod Baranami na Krakowskim Rynku, Wagabunda  – grupa funkcjonująca na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Klub Podróżników Navigator działający w Nowohuckim Centrum Kultury.

4. Aplikacje podróżnicze

Przydają się szczególnie już w trakcie podróży, wtedy wszystkie miejsca, które chcemy zobaczyć jesteśmy w stanie łatwo zlokalizować. Jedna z lepszych stron biorąc pod uwagę ilość informacji i ocenionych atrakcji, hoteli i restauracji to TripAdvisor, która dostępna jest również jako darmowa aplikacja na telefon. Kolejna godna polecenia aplikacja to Google Trips. Możemy w niej tworzyć swój plan zwiedzania dodając do listy opisane atrakcje danego miasta, bądź korzystać z gotowych dziennych planów. Znajdziemy tam również rankingi restauracji, informacje praktyczne, a nawet zniżki na bilety wstępu do niektórych atrakcji.

5. Przewodniki w formie ebooków

Zamiast tradycyjnych przewodników, które zajmują dodatkowe miejsce, warto skorzystać z tych w formie ebooków. Zabierając ze sobą czytnik Kindle, można nie tylko mieć pod ręką nawet kilka przewodników, ale również książki do poczytania w podróży.